Szkolenia
Stowarzyszenie Powiatów i Gmin Dorzecza Bzury
Stowarzyszenie Powiatów i Gmin Dorzecza Bzury
oraz radca prawny Dariusz Matuk
zapraszają na szkolenie bezpłatne dla Członków Stowarzyszenia pn.
„Ustawa o ochronie zwierząt - zadania i obowiązki gmin -
omówienie funkcjonowania przepisów o przeciwdziałaniu bezdomności na tle praktyki. Zwierzęta dziko żyjące”
realizowane w ramach projektu pt.:
„Wymagania prawne dotyczące ochrony środowiska - szkolenia dla pracowników JST” zaplanowane w terminie 20 stycznia 2022 r. tj. czwartek, w godzinach 9:00 - 15:00 w sali konferencyjnej Hotelu Eco w Łowiczu,
ul. Podrzeczna 22.
Celem projektu jest: dyskusja i wymiana poglądów na tematy związane z ochroną prawną środowiska i jego zasobów, ze szczególnych uwzględnieniem obowiązków, jakie nakładają aktualne przepisy prawne oraz przygotowanie uczestników szkoleń do weryfikacji stopnia realizacji tych obowiązków.
Cel szkolenia: przedstawienie zmian w ustawie o ochronie zwierząt, której jednym z ważniejszych elementów jest nałożenie na gminy obowiązku uchwalenia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt. Ponadto, omówienie procedur i problemów związanych z ochroną zwierząt.
Szkolenie adresowane jest do: pracowników urzędów gmin, miast, zakładów komunalnych, straży miejskiej, pracowników powiatowych inspekcji weterynarii, podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt, organizacji społecznych zajmujących się ochroną zwierząt.
Wybór i opracowanie materiałów oraz prowadzenie szkolenia – Dariusz Matuk, radca prawny, etatowy członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Białymstoku, wykładowca z zakresu prawa administracyjnego, postępowania administracyjnego i prawa samorządu terytorialnego.
Świadczenia dodatkowe:
Materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, artykuły promocyjne, certyfikat, serwis kawowy, lunch.
Projekt współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi
ul. Świętojańska 1, 99-400 Łowicz
tel./ fax 46 837 53 20,
tel. 46 838 12 54, 535 416 648, 797 862 009
spigdb@bzura.pl