Szkolenia
Stowarzyszenie Powiatów i Gmin Dorzecza Bzury
Stowarzyszenie Powiatów i Gmin Dorzecza Bzury oraz
mec. Krzysztof Gruszecki
zapraszają na szkolenie bezpłatne dla Członków Stowarzyszenia pn.
„UMOWY O ZAOPATRZENIE W WODĘ I ODPROWADZANIE ŚCIEKÓW – WARUNKI UMOWY, ROZSTRZYGANIE SPORÓW, NIELEGALNY POBÓR WODY, WŁASNOŚĆ URZĄDZEŃ"
realizowane w ramach projektu pt.:
„Wymagania prawne dotyczące ochrony środowiska - szkolenia dla pracowników JST”
zaplanowane w terminie 26 września 2023 r. tj. wtorek, w godzinach 9:00 - 15:00
w Łowiczu, Restauracja Polonia, ul. Stary Rynek 4.
Celem projektu jest: dyskusja i wymiana poglądów na tematy związane z ochroną prawną środowiska i jego zasobów, ze szczególnych uwzględnieniem obowiązków, jakie nakładają aktualne przepisy prawne oraz przygotowanie uczestników szkoleń do weryfikacji stopnia realizacji tych obowiązków.
Cel szkolenia: omówienie procedury oraz prawidłowego i kompletnego wzoru umowy o zaopatrzenie w wodę lub odprowadzanie ścieków, tj. istotę i charakter prawny umowy, zasady zawierania i rozwiązywania umów, obligatoryjną treść umowy wyznaczaną przez przepisy ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, postanowienia umowne, które nie są obligatoryjne, ale zwyczajowo autorzy wzorców umownych zamieszczają je, specyfikę zawierania umów przez zarządców budynków wielolokalowych, czyli w szczególności spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty mieszkaniowe.
Szkolenie adresowane jest do: pracowników wydziałów gospodarki komunalnej urzędów miast i gmin oraz gminnych zakładów gospodarki komunalnej, przedsiębiorstw wodociągowo - kanalizacyjnych, osób zajmujących się weryfikacją oraz opracowywaniem wniosków taryfowych dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków, a także reprezentantów zarządów gmin, zarządców sieci, konserwatorów.
Wybór i opracowanie materiałów oraz prowadzenie szkolenia – mec. Krzysztof Gruszecki, obecnie jest radcą prawnym, specjalizującym się w sprawach z zakresu ochrony środowiska. W latach 1995-2003 był etatowym członkiem Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Bydgoszczy, a w latach 2004-2009 pełnił obowiązki sędziego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gdańsku, a później w Bydgoszczy. Autor „Komentarza do ustawy o ochronie przyrody” (2005, 2009, 2013), „Komentarza do Prawa ochrony środowiska” (2008, 2009, 2011), „Komentarza do ustawy o dostępie do informacji o środowisku, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko” (2009, 2013), monografii „Zezwolenia na usunięcie drzew lub krzewów” (2010, 2011) oraz ponad 200 publikacji naukowych i popularno-naukowych z zakresu prawa ochrony środowiska, postępowania administracyjnego oraz sądowo-administracyjnego.
Świadczenia dodatkowe:
Materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, artykuły promocyjne, certyfikat, serwis kawowy, lunch.
Projekt współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi
ul. Świętojańska 1, 99-400 Łowicz
tel./ fax 46 837 53 20,
tel. 46 838 12 54, 535 416 648, 797 862 009
spigdb@bzura.pl