Szkolenia
Stowarzyszenie Powiatów i Gmin Dorzecza Bzury
Stowarzyszenie Powiatów i Gmin Dorzecza Bzury
zaprasza na
bezpłatne dla Członków Stowarzyszenia
spotkanie informacyjno – konsultacyjne pt.:
„ROZWÓJ LOKALNY I PONADLOKALNY
W OKRESIE PROGRAMOWANIA 2021 - 2027”,
zaplanowane w terminie 22 czerwca 2021 r. tj. wtorek, w godzinach
10:00–15:00 w Łowiczu, sala konferencyjna Hotelu Eco, ul. Podrzeczna 22.
Cel spotkania: nowa perspektywa unijna wyznaczy kluczowe kierunki rozwoju lokalnego na najbliższe lata. Okres bezpośrednio poprzedzający uruchomienie nowych środków to czas na opracowanie strategii oraz planów działania dla wspólnot lokalnych i regionalnych, a także na przygotowanie się do wdrożenia nowych regulacji prawnych.
Podczas spotkania eksperci z bogatym doświadczeniem praktycznym i doradczym w obszarze planowania oraz realizacji projektów finansowanych ze środków UE zwrócą uwagę na najważniejsze wyzwania, nowe regulacje unijne i krajowe, a także na kierunki koniecznych działań, które muszą podjąć osoby zajmujące się inwestycjami i planowaniem rozwoju lokalnego w Polsce.
Spotkanie skierowane jest do: kadry zarządzającej, tj. wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów oraz pracowników i kierowników komórek planujących, realizujących i nadzorujących inwestycje – departamentów, biur i działów inwestycji, rozwoju oraz projektów unijnych.
Wybór i opracowanie materiałów oraz prowadzenie spotkania:
Agnieszka Dawydzik - specjalista z zakresu polityki regionalnej i finansowania UE. Jest ekspertem w Związku Miast Polskich, odpowiada za wsparcie miast oraz partnerstw jednostek samorządu terytorialnego (JST) w tworzeniu nowych ścieżek rozwoju. Odpowiada za pogłębione analizy zjawisk deficytowych, które hamują rozwój lokalny. Specjalizuje się w badaniu zasobów, potencjałów lokalnych i czynników wpływających na konkurencyjność JST. Przez trzy lata pracowała jako menadżer w międzynarodowej firmie Deloitte w zespole wsparcia sektora publicznego. Realizowała m.in. zadania z zakresu rewitalizacji obszarowej, Human Smart City, dostępności, inteligentnych specjalizacji. Przez ponad 9 lat, od września 2006 do lutego 2016, związana z administracją rządową, jako dyrektor kierowała departamentem strategicznym w Ministerstwie Rozwoju/ Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Nadzorowała proces zarządzania strategicznego, opracowanie Średnioterminowej Strategii Rozwoju Kraju oraz 9 strategii zintegrowanych. Odpowiedzialna za negocjacje pakietu legislacyjnego 2014-2020, przygotowanie, negocjacje i koordynację wdrażania Umowy Partnerstwa i programów operacyjnych ją realizujących na lata 2014-2020. Realizowała zadania związane z koordynacją zarządzania regionalnymi programami operacyjnymi. W Ministerstwie współtworzyła system realizacji Kontraktu Terytorialnego, odpowiadała za implementację instrumentów terytorialnych, w szczególności Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych oraz instrumentów finansowych, w szczególności dla przedsiębiorstw i projektów miejskich. Absolwentka Politechniki Łódzkiej, studiów podyplomowych „Strategie rozwoju spółek kapitałowych” oraz Europejskiej Akademii Dyplomacji w Warszawie.
Przemysław Bajor – magister prawa międzynarodowego. Od 20 lat zajmuje się tematyką związaną z programowaniem strategicznym, rozwojem regionalnym. Od 17 lat właściciel firmy doradczej pozyskującej dotacje dla instytucji publicznych. Członek Rady Naukowej Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie, członek Mazowieckiego Klastra Efektywności Energetycznej i Odnawialnych Źródeł Energii przy Marszałku Województwa Mazowieckiego. Wykładowca akademicki w zakresie programowania rozwoju lokalnego. Firma BAJOR CONSULTING wg. rankingów pisma Fundusze Europejskie jest najskuteczniejszą firmą pozyskującą dotacje w województwie łódzkim dla instytucji publicznych.
Artur Stelmach - specjalista z zakresu funduszy UE oraz polityki regionalnej. Jest doradcą w zakresie pozyskiwania środków UE, realizacji inwestycji oraz tworzenia dokumentów strategicznych dla podmiotów z sektora publicznego i prywatnego. Od 2000 r. do 2015 r., doświadczenie zawodowe w Instytucjach Zarządzających (IZ) i Instytucjach Pośredniczących (IP/IPII) na poziomie regionalnym oraz krajowym (m.in. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju), odpowiedzialnych za wdrażanie zarówno Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR), Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS), jak również opracowywanie dokumentów strategicznych szczebla regionalnego i krajowego. Jako dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego bezpośrednio odpowiedzialny za nadzór i opracowanie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 (RPO WŁ 2014-2020) oraz Strategii Rozwoju Województwa Łódzkiego 2020 (SRWŁ 2020). Od 2016 r. prowadzenie działalności gospodarczej STELMACH CONSULTING oraz współpraca z firmami konsultingowymi w zakresie doradztwa przy tworzeniu dokumentów strategicznych, pozyskiwania środków unijnych, przygotowywania i realizacji projektów w perspektywie 2014-2020/2021-2027 dla sektora prywatnego i publicznego. Od 2019 r. doradca w Związku Miast Polskich, odpowiada za wsparcie partnerstw jednostek samorządu terytorialnego (JST) w tworzeniu nowych ścieżek rozwoju. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego Wydziału Ekonomiczno – Socjologicznego oraz Podyplomowych Studiów Samorządu Terytorialnego.
Metody szkoleniowe:
Wykłady, dyskusja z uczestnikami, odpowiedzi na pytania.
Świadczenia dodatkowe:
Autorskie materiały w wersji elektronicznej, Zaświadczenie o ukończeniu seminarium, serwis kawowy, obiad.
ul. Świętojańska 1, 99-400 Łowicz
tel./ fax 46 837 53 20,
tel. 46 838 12 54, 535 416 648, 797 862 009
spigdb@bzura.pl