Szkolenia
Stowarzyszenie Powiatów i Gmin Dorzecza Bzury
Stowarzyszenie Powiatów i Gmin Dorzecza Bzury oraz
Tadeusz Konarski zapraszają na szkolenie pt.:
„ROZLICZANIE DOTACJI PODRĘCZNIKOWYCH UDZIELONYCH W 2022 ROKU.
ZASADY WYDATKOWANIA I ROZLICZANIA DOTACJI PRZEZNACZONYCH NA ZAKUP PODRĘCZNIKÓW, MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH
I MATERIAŁÓW ĆWICZENIOWYCH W 2022 ROKU.
ZASADY EWIDENCJONOWANIA I BRAKOWANIA W SZKOLE”,
zaplanowane w terminie 30 listopada 2022 r. tj. środa, w godzinach
9:00–14:00 w Łowiczu, sala konferencyjna Hotelu Eco, ul. Podrzeczna 22.
Cel szkolenia: rok 2022 jest kolejnym, w którym szkoły podstawowe realizują zadanie zapewnienia uczniom dostępu do bezpłatnych podręczników lub materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych. Wkraczamy w okres rozliczania dotacji podręcznikowej, która została udzielona samorządom, a poprzez JST – odpowiednio szkołom publicznym i niepublicznym w 2022 roku.
Celem szkolenia jest zapoznanie się z zasadami kalkulowania, wydatkowania i rozliczania dotacji celowej przekazanej na zakup podręczników oraz podniesienie kompetencji osób obsługujących dotację podręcznikową z poziomu konkretnej szkoły, jak i z poziomu samorządu.
Zajęcia zawierają elementy praktyczne z zakresu wydatkowania środków dotacji podręcznikowej, a przede wszystkim rozliczania wynikającego z praktyk stosowanych w szkołach, samorządach i kuratoriach.
Podczas szkolenia zostaną omówione najczęściej pojawiające się problemy wynikające z realizacji powyższego zadania, co w znaczny sposób przyczyni się do usprawnienia jego realizacji.
Szkolenie skierowane jest do: dyrektorów szkół podstawowych samorządowych i nie samorządowych, nauczycieli bibliotek, głównych księgowych, przedstawicieli innych niż JST osób prawnych lub fizycznych prowadzących szkoły podstawowe, urzędników nadzorujących sprawy edukacji w samorządach, pracowników centrów usług wspólnych (zespołów obsługi oświaty), oraz innych pracowników samorządowych odpowiedzialnych za dotacje podręcznikowe, pracowników kuratoriów oświaty rozliczających dotacje podręcznikowe.
Wybór i opracowanie materiałów pomocniczych oraz prowadzenie szkolenia – Tadeusz Konarski, prawnik, ekspert z zakresu szeroko rozumianego zarządzania edukacją, prawa pracy w oświacie, finansów oświatowych, systemów informatycznych w oświatowej logistyce i sprawozdawczości (SIO, finanse, organizacja), konsolidacji obsługi wspólnej w administracji publicznej. Trener realizujący szkolenia dla samorządów lokalnych, firm i instytucji szkoleniowych, dla Ośrodków Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej z zakresu ustroju i struktury oświaty w jednostkach samorządu terytorialnego, systemu informacji oświatowej oraz prawa oświatowego i finansowania zadań oświatowych. Ekspert i autor materiałów w projekcie Doskonalenie Strategii Zarządzania Oświatą na poziome regionalnym i lokalnym – etap II, absolwent Training Reform Education of Management. Były menadżer ds. klientów kluczowych w jednej z wiodących firm informatycznych dedykujących systemy informatyczne dla oświaty. Autor wielu opracowań i publikacji, m.in.: „Centra Usług Wspólnych w samorządach”. Konsultuje i wdraża modele obsługi wspólnej w jednostkach samorządu lokalnego. Współautor nowelizacji przepisów ustawy Karta Nauczyciela. Konsultant i doradca korporacji samorządowej – związku gmin, wykładowca uczelni wyższej. Redaktor opinii prawnych publikowanych w systemie INFOR. Prowadzi usługi konsultingowe, szkolenia, wdrożenia i audyty, a także działalność ekspercką, w ramach której doradza zarówno organom jednostek samorządu lokalnego, urzędnikom samorządowym, dyrektorom jednostek oświaty, jak i innym pracownikom tego sektora.
Metody szkoleniowe:
Wykłady, dyskusja z uczestnikami, odpowiedzi na pytania.
Świadczenia dodatkowe:
Autorskie materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, Zaświadczenie o ukończeniu seminarium, serwis kawowy, obiad.
ul. Świętojańska 1, 99-400 Łowicz
tel./ fax 46 837 53 20,
tel. 46 838 12 54, 535 416 648, 797 862 009
spigdb@bzura.pl