Szkolenia
Stowarzyszenie Powiatów i Gmin Dorzecza Bzury
„OCHRONA ZWIERZĄT W GMINIE NA TLE ZADAŃ ZWIĄZANYCH Z UTRZYMANIEM CZYSTOŚCI I PORZĄDKU. ANALIZA FUNKCJONOWANIA PROGRAMÓW OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI BEZDOMNYMI. ZMIANY W USTAWIE W 2017 R. ZWIERZĘTA DZIKO ŻYJĄCE A OBOWIĄZKI GMINY”
w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie pt.:
„Nowe prawo ochrony środowiska - szkolenia dla pracowników samorządowych”
zaplanowane w terminie 04 grudnia 2017 r. tj. poniedziałek, w godzinach 9:00 - 16:00 w Centrum Konferencyjno – Szkoleniowym „SZKIEŁKA” w Łowiczu, ul. Św. Floriana 11.
Cel szkolenia: celem szkolenia jest przedstawienie zmian w ustawie z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt, której jednym z ważniejszych elementów jest nałożenie na gminy obowiązku uchwalenia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt.
Ponadto, na szkoleniu omówione zostaną procedury i problemy związane z ochroną zwierząt; wybrane aspekty kodeksu postępowania administracyjnego w zakresie prowadzenia postępowań administracyjnych i wydawania decyzji - z uwzględnieniem zmian w KPA od 01 czerwca 2017 r. Omówione zostaną orzeczenia sądów administracyjnych, rozstrzygnięć nadzorczych, poglądów doktryny, przypadków z praktyki trenera oraz z praktyki uczestników celem właściwej interpretacji i stosowania przepisów.
Na szkoleniu omówiony zostanie także projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz niektórych innych ustaw – poselski projekt z dnia 06 listopada 2017 r., który dotyczy zgodnie z uzasadnieniem - wzmocnienia ochrony prawnej zwierząt, uszczelnienia systemu finansowania odławiania i opieki nad bezdomnymi zwierzętami przez samorządy m.in. poprzez wprowadzenie obowiązku oznakowania psów i utworzenia centralnego rejestru prowadzonego przez Głównego Inspektora Weterynarii, wprowadzenie zakazu: hodowli zwierząt w celu pozyskiwania z nich futer i wykorzystywania zwierząt w cyrkach, doprecyzowanie obowiązków gmin dotyczących realizacji programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz w zakresie pokrywania kosztów zapewnienia tymczasowej opieki zwierząt odebranych interwencyjnie, rozszerzenie katalogu czynów uznanych za znęcanie się nad zwierzętami oraz podwyższenie kar za znęcanie się nad zwierzętami.
Szkolenie adresowane jest do: pracowników urzędów gmin, miast, pracowników zakładów komunalnych, straży miejskich, pracowników powiatowych inspekcji weterynarii, podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych zajmujących się ochroną zwierząt.
Wybór i opracowanie materiałów oraz prowadzenie szkolenia – Dariusz Matuk, radca prawny, etatowy członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Białymstoku, wykładowca z zakresu prawa administracyjnego, postępowania administracyjnego i prawa samorządu terytorialnego.
Metody szkoleniowe:
Wykład wspierany praktycznymi przykładami i ćwiczeniami oraz dyskusją i wymianą doświadczeń.
Świadczenia dodatkowe:
Materiały konferencyjne i artykuły promocyjne, Zaświadczenie o ukończeniu seminarium, serwis kawowy, lunch.
ul. Świętojańska 1, 99-400 Łowicz
tel./ fax 46 837 53 20,
tel. 46 838 12 54, 535 416 648, 797 862 009
spigdb@bzura.pl