Szkolenia
Stowarzyszenie Powiatów i Gmin Dorzecza Bzury
Stowarzyszenie Powiatów i Gmin Dorzecza Bzury
oraz Sabina Kowalska
zapraszają na szkolenie bezpłatne dla Członków Stowarzyszenia pn.
„Warsztaty z zakresu sprawozdań
o odebranych i zebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarki odpadami komunalnym.
Nowe sposoby obliczania poziomu recyklingu odpadów komunalnych
od 1 stycznia 2022 r.”
realizowane w ramach projektu pt.:
„Wymagania prawne dotyczące ochrony środowiska -
szkolenia dla pracowników JST”
zaplanowane w terminie 06 grudnia 2021 r. tj. poniedziałek,
w godzinach 9:00 - 15:00
w sali konferencyjnej Hotelu Eco w Łowiczu, ul. Podrzeczna 22.
Celem projektu jest: dyskusja i wymiana poglądów na tematy związane z ochroną prawną środowiska i jego zasobów, ze szczególnych uwzględnieniem obowiązków, jakie nakładają aktualne przepisy prawne oraz przygotowanie uczestników szkoleń do weryfikacji stopnia realizacji tych obowiązków.
Cel szkolenia: jak działa i jak obsługiwać bazę danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami, czyli BDO? Z pewnością nie jest to łatwe zadanie, dlatego zapraszam Państwa na praktyczne szkolenie z zakresu bazy danych odpadowych.
Podczas szkolenia omówione zostaną zmiany w zakresie ewidencji i sprawozdawczości odpadowej po 1 stycznia 2021 r., przepisy regulujące sytuacje, gdy następuje awaria systemu, kierunki zmian w przepisach odpadowych (m.in. BDO-VAT, DPR, kwalifikacja odpadów komunalnych), statusy Kart Przekazania Odpadów, zasady przemieszczenia danych między różnymi miejscami prowadzenia działalności, współpraca z podmiotami zwolnionymi z ewidencji, metody zabezpieczania się w przypadku podmiotów zwolnionych z ewidencji, kwestie dbania o bezpieczeństwo danych, a także wszelkie obowiązki spoczywające na przedsiębiorcach, w tym niezwykle istotna odpowiedzialność zarządzających.
Część warsztatowa poprowadzona zostanie bezpośrednio na platformie BDO.
Szkolenie adresowane jest do: pracowników JST wydziałów gospodarki odpadami komunalnymi zajmujący się realizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
Wybór i opracowanie materiałów oraz prowadzenie szkolenia – Sabina Kowalska, od kilkunastu lat związana z ochroną środowiska i gospodarką odpadami; od 1993 roku kierowała działem gospodarki odpadami w Komunalnym Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki”. Jest autorką szeregu dokumentów o charakterze strategicznym dla regionalnej gospodarki odpadami, w tym: program gospodarki odpadami dla aglomeracji gdyńskiej i miast sąsiadujących, analizy technologiczne i ekonomiczne oraz studium wykonalności dla zakładu zagospodarowania odpadów w Łężycach.. Prowadzi szkolenia w zakresie wdrażania projektów finansowanych ze środków unijnych. Współpracuje z szeregiem szkół w dziedzinie ochrony środowiska; działa w organizacjach ekologicznych i branżowych (PKE, KIGO, KFDZOM, PSBFP).
Świadczenia dodatkowe:
Materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, artykuły promocyjne, certyfikat, serwis kawowy, lunch.
Projekt współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi
ul. Świętojańska 1, 99-400 Łowicz
tel./ fax 46 837 53 20,
tel. 46 838 12 54, 535 416 648, 797 862 009
spigdb@bzura.pl