Szkolenia
Stowarzyszenie Powiatów i Gmin Dorzecza Bzury
Stowarzyszenie Powiatów i Gmin Dorzecza Bzury oraz
Ewa Buczkowska zapraszają na szkolenie pt.:
„DODATEK WĘGLOWY –
PRAKTYCZNE ASPEKTY PROCEDURY
I WSKAZÓWKI POSTĘPOWANIA W SYTUACJI LUK PRAWNYCH,
KWESTIA ODPOWIEDZIALNOŚCI PRACOWNIKA.
ZAŁOŻENIA RZĄDOWEGO PROJEKTU USTAWY O SZCZEGÓLNYCH ROZWIĄZANIACH W ZAKRESIE NIEKTÓRYCH ŹRÓDEŁ CIEPŁA
W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ NA RYNKU PALIW”,
zaplanowane w terminie 07 września 2022 r. tj. środa, w godzinach
9:00–13:00 w Łowiczu, sala konferencyjna Hotelu Eco, ul. Podrzeczna 22.
Cel szkolenia: zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz.U. 2022 poz. 1692) oraz procedowanym obecnie przez Sejmie rządowym projekcie ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (druk nr 2543) na gminy zostało nałożone nowe zadanie - wypłata dodatków węglowych. Jest to kolejna ustawa, mająca znaczący wpływ na realizację przez samorządy oraz jednostki organizacyjne pomocy społecznej zadań w zakresie udzielania pomocy społecznej i świadczeń rodzinnych, po niedawnych nowelizacjach tzw. „specustawy ukraińskiej”. Właściwe wykonanie jej zapisów będzie znacznym wyzwaniem dla kadry zarządzającej i pracowników gmin i ops-ów, z powodu m.in.: konieczności obsłużenia dużej ilości, spływających do urzędów, wniosków, czy braku vacatio legis.
W celu należytego przygotowania się do tego obowiązku i rozwiązania problemów z nim związanych, proponujemy Państwu uczestnictwo w szkoleniu, podczas którego Wykładowca omówi działania, które gminy muszą podjąć, aby właściwie zrealizować zadanie związane z wypłatą dodatków węglowych. Przedstawione zostaną m.in.: zasady i tryb przyznawania, wypłacania oraz wysokość dodatku węglowego, krąg osób uprawnionych do otrzymania świadczenia, krok po kroku przeanalizuje postępowanie wnioskowe, począwszy od złożenia wniosku, poprzez weryfikację, aż do wydania decyzji.
Szkolenie skierowane jest do: pracowników OPS oraz JST, w tym komórek zajmujących się problematyką objętą szkoleniem.
Wybór i opracowanie materiałów pomocniczych oraz prowadzenie szkolenia Ewa Buczkowska – mgr prawa, mgr administracji, prawnik z ukończoną aplikacją radcowską, inspektor kontroli RIO w Łodzi od 1999 roku. Praktyk, od 2001 roku szkoleniowiec, doradca jednostek organizacyjnych; autorka wielu artykułów na tematy samorządu terytorialnego.
Metody szkoleniowe:
Wykłady, dyskusja z uczestnikami, odpowiedzi na pytania.
Świadczenia dodatkowe:
Autorskie materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, Zaświadczenie o ukończeniu seminarium, serwis kawowy, obiad.
ul. Świętojańska 1, 99-400 Łowicz
tel./ fax 46 837 53 20,
tel. 46 838 12 54, 535 416 648, 797 862 009
spigdb@bzura.pl