Szkolenia
Stowarzyszenie Powiatów i Gmin Dorzecza Bzury
Stowarzyszenie Powiatów i Gmin Dorzecza Bzury oraz
Pani Katarzyna Zychowicz zapraszają na szkolenie pt.:
„JAK ZAPOBIEGAĆ RYZYKOM POJAWIAJĄCYM SIĘ
W OKRESIE Z CZASOWEGO OGRANICZENIA FUNKCJONOWANIA SYSTEMU OŚWIATYW ZWIĄZKU Z COVID - 19?”,
zaplanowane w terminie 30 czerwca 2020 r. tj. wtorek, w godzinach
9:00–14:00 w Łowiczu, sala konferencyjna Hotelu Eco, ul. Podrzeczna 22.
Cel szkolenia: okres zawieszenia zajęć w formie stacjonarnej postawił przed szkołami
i przedszkolami ogromne wyzwania i istotną odpowiedzialność za prawidłową realizację zadań oświatowych w trudnej sytuacji epidemii. W szybkim tempie pod presją należało opracować i wdrożyć nowe rozwiązania. W trakcie działania pojawiały się nieprzewidziane okoliczności i ryzyka, których, oceniając z perspektywy czasu, można było uniknąć. Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z potencjalnie trudnymi sytuacji, dobrymi praktykami oraz dowiedzą się jak warto się przygotować,
aby w przypadku ponownego zawieszanie zajęć w szkołach i przedszkolach zmniejszyć ryzyko popełnienia błędów.
Materiały dla uczestników: propozycja wytycznych dotyczących organizacji nauczania zdalnego na terenie jst, propozycja wytycznych dotyczących wypłaty wynagrodzeń w przypadku wystąpienia godzin ponadwymiarowych oraz zastępstw doraźnych, wzór zarządzenie Wójta/Burmistrza/Prezydenta w sprawie przedłużenia kadencji dyrektora o rok.
Szkolenie skierowane jest do: osób zarządzających oświatą w gminach, osób odpowiedzialnych za finanse oświatowe w gminach; skarbników, naczelników wydziałów edukacji, dyrektorów CUW, urzędników realizujących zadania oświatowe w gminach oraz dyrektorów szkół/przedszkoli.
Wybór i opracowanie materiałów pomocniczych oraz prowadzenie szkolenia - Katarzyna Zychowicz, praktyk prawa oświatowego, wieloletni dyrektor ZEAS, ekspert ORE w zakresie opracowania programów, metodologii i prowadzenia szkoleń pracowników JST z obszaru finansowania oświaty; trener w zakresie nowoczesnego zarządzania w administracji publicznej, projektu ORE „Doskonalenie strategii zarządzania oświatą na poziomie regionalnym i lokalnym”; autorka i koordynatorka projektów finansowanych z funduszy unijnych oraz ekspert oceniający projekty w Komisjach Oceny Projektów. Obecnie Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Oświaty Samorządowej Gminy i Miasta Koziegłowy. Od 1999 r. związana jest z pracą w jednostkach zajmujących się obsługą finansową oświaty. Jej doświadczenie związane jest również z koordynacją i obsługą projektów finansowanych w ramach programów SPO RZL oraz POKL. W ramach projektów realizuje cykle szkoleń dotyczące organizacji, finansowania, kontroli. Jest Członkiem Zarządu Śląskiego Forum Oświaty. W ramach współpracy z Ośrodkiem Kształcenia Samorządu Terytorialnego prowadziła szkolenia z zakresu monitorowania i nadzoru finansowego: dotacje dla placówek niepublicznych oraz opłaty przedszkolne. Wielokrotnie prowadziła szkolenia wewnętrzne dla dyrektorów placówek prowadzonych przez Gminę i Miasto Koziegłowy w zakresie gospodarki finansowej czy też kwalifikowalności wydatków w ramach POKL. Jej hobby to brydż sportowy.
Metody szkoleniowe:
Wykłady, dyskusja z uczestnikami, odpowiedzi na pytania.
Świadczenia dodatkowe:
Autorskie materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, Zaświadczenie o ukończeniu seminarium, serwis kawowy, obiad.
ul. Świętojańska 1, 99-400 Łowicz
tel./ fax 46 837 53 20,
tel. 46 838 12 54, 535 416 648, 797 862 009
spigdb@bzura.pl