Szkolenia
Stowarzyszenie Powiatów i Gmin Dorzecza Bzury
Stowarzyszenie Powiatów i Gmin Dorzecza Bzury oraz Stowarzyszenie Ekosystem-Dziedzictwo Natury zapraszają na konferencję bezpłatną pn.:
„Naturalne technologie w utrzymaniu dobrostanu zbiorników wodnych”
realizowaną w ramach projektu pt.:
„Rola pożytecznych mikroorganizmów w ochronie wód i zrównoważonej gospodarce osadowej – konferencje, wizyty studyjne, szkolenia”
zaplanowaną w terminie 11 października 2017 r.,tj. środa, w godzinach 9:00 - 16:00 w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Białej Rawskiej, ul. Wojska Polskiego 9, 96-230 Biała Rawska.
Celem projektu jest: upowszechnianie wiedzy z zakresu roli pożytecznych mikroorganizmów w ochronie wód i zrównoważonej gospodarce osadowej. Projekt promuje: dobre praktyki oraz innowacyjne, naturalne technologie wspierające ochronę środowiska, działania na rzecz przywracania i zachowania równowagi ekosystemowej, upowszechniania biologizacji, ochrony i odtwarzania różnorodności biologicznej oraz edukacji w dziedzinie zrównoważonego rozwoju środowiska naturalnego. W ramach projektu prezentowane będą również badania, zgromadzona wiedza i praktyka w ich wdrażaniu.
Celem konferencji jest: zaprezentowanie efektów stosowania konsorcjów pożytecznych mikroorganizmów w utrzymaniu dobrostanu zbiorników wodnych oraz hodowli ryb w cyklu zamkniętym.
Niewątpliwie atutem konferencji będzie część studyjna, która odbędzie się w Ośrodku zarybieniowo - rybackim „Żurawia” , Żurawia 42, 96-230 Biała Rawska.
Konferencja adresowana jest do: przedstawicieli JST - pracowników starostw, urzędów miast i gmin - szczególnie tych, którzy mają problemy z utrzymaniem najczęściej przekraczanych parametrów fizyko–chemicznych wody pitnej – zawartość żelaza i manganu, zakwitaniem wody w fontannach, oczkach wodnych, starorzeczach i ciekach wodnych, stawach i jeziorach na swoim terenie oraz do hodowców ryb.
Wybór i opracowanie materiałów konferencyjnych oraz wystąpienia podczas konferencji – Stanisław Kolbusz, Prezes Stowarzyszenia Ekosystem-Dziedzictwo Natury, jeden z inicjatorów i współzałożycieli Polskiej Izby Technologii i Wyrobów Naturalnych. Stowarzyszenie działa na rzecz przywracania i zachowania równowagi ekosystemowej, upowszechniania biologizacji, ochrony i odtwarzania różnorodności biologicznej oraz edukacji w dziedzinie trwałego i zrównoważonego rozwoju środowiska naturalnego; Sebastian Podstawka, Dyrektor Regionalnego Centrum Mikroorganizmów w Jastkowie k/Lublina, które wytwarza wyroby na bazie konsorcjów pożytecznych mikroorganizmów, w tym ProBio SANIT. Właściciel jedynego w Polsce ekologicznego gospodarstwa chmielarskiego, na terenie którego prowadzone były badania habilitacyjne dotyczące funkcjonowania oczyszczalni przydomowej. Od kilku lat z powodzeniem wdraża metodę Kwadrant-Ekosystem na oczyszczalniach komunalnych i przydomowych; Wiesław Zembrzycki, były dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Niemcach, od kilku lat wdraża stosowanie probioceramiki metodą KWADRANT-Ekosystem na wodociągach; Sławomir Gacka, Prezes Zarządu ProBiotics Polska Sp. z o. o. – wyłącznego dystrybutora wyrobów wytwarzanych w oparciu o probiotechnologię. Jest jednym z inicjatorów i współzałożycieli Stowarzyszenia Ekosystem-Dziedzictwo Natury oraz Polskiej Izby Technologii i Wyrobów Naturalnych. O 2005 r. promuje i wdraża stosowanie pożytecznych mikroorganizmów metodą KWADRANT-Ekosystem w procesach oczyszczania ścieków, gospodarce osadowej, dezodoryzacji i udrażnianiu trakcji kanalizacyjnych, na składowiskach odpadów i w kompostowaniu oraz utrzymaniu dobrostanu zbiorników wodnych – naturalnych i sztucznych; Arkadiusz Kartus, właściciel ekologicznego gospodarstwa sadowniczego, opracował naturalną technologię utrzymania dobrostanu wód na stawach przy gospodarstwie agroturystycznym, od wielu lat wdraża technologię pozwalającą na utrzymanie dobrostanu małych akwenów wodnych – naturalnych i sztucznych.
ul. Świętojańska 1, 99-400 Łowicz
tel./ fax 46 837 53 20,
tel. 46 838 12 54, 535 416 648, 797 862 009
spigdb@bzura.pl